https://www.agropomoc.pl/
Części zamienne do glebogryzarki

Części zamienne do glebogryzarki

Części zamienne do glebogryzarki

 

Zakup odpowiednich części do glebogryzarki uzależnione jest od kilu czynników :

1. Typ gleby

 Jeśli twoja ziemia jest ogólnie dość miękka i luźna, będziesz miał stosunkowo łatwą pracę. Gleba zawierająca glinę jest trudniejsza i będzie wymagała większego nakładu pracy. Skalista gleba wymaga specjalnej odmiany zębów (dłuta), aby ją rozerwać i oznacza, że musisz zainwestować w glebogryzarkę, która nie będzie łatwo się uszkadzać przez kamienie. Jeśli nie masz pewności, czy konkretna glebogryzarka czy poszczególne części do glebogryzarki pasują do danego rodzaju gleby, warto porozmawiać z przedstawicielem firmy sprzedającej. Lepiej wykonać trochę dodatkowych kroków i i mieć pewność że wybrałeś odpowiednią część do glebogryzarki, zamiast kupować nie mając pewności. 

2. Rozmiar ogrodu 

Wiele ogrodów przydomowych jest dość małych i łatwych w obsłudze, gdzie wystarczy prosta glebogryzarka. Ale jeśli masz do czynienia ze szczególnie dużym ogrodem, próba przygotowania gruntu prostą glebogryzarką spowoduje spowolnienie pracy i sprawi, że poczujesz się sfrustrowany. 

3. Źródło zasilania 

Mniejsze glebogryzarki zasilane są energią elektryczną, podczas gdy większe modele glebogryzarek są spalinowe. Elektryczne glebogryzarki są zwykle lekkie i łatwiejsze w użyciu niż spalinowe i wymagają mniej konserwacji. Są dostępne zarówno w akumulatorowych modelach, jak i tych, które muszą być podłączone kablem, co ogranicza zakres użytkowania.  Podczas, gdy elektryczne glebogryzarki są łatwe i niedrogie, kompromis polega na tym, że są one mniej wydajne, więc jeśli potrzebujesz glebogryzarki, która może szybko wykonać dużą robotę, to spalinowa glebogryzarka jest zwykle lepszym wyborem. Będziesz musiał poświęcić trochę więcej pieniędzy na jej wykorzystanie, ale w rezultacie zaoszczędzisz czas i energię. 

4. Rotacja zębów glebogryzarki 

W przypadku glebogryzarek masz kilka możliwości obracania zębów: 

  • Standardowe zęby obrotowe obracają się w tym samym kierunku co koła i są dobre do płytkich gleb

  • Przeciwległe zęby - obracają się z dala od kół, co czyni je mocniejszymi. Są dobre do rozbijania twardszych gleb, takich jak te z gliną.

  • Podwójne zęby obrotowe oferują obie opcje. 

Jeśli znasz swój typ gleby, to znalezienie prawidłowych zębów pomoże Ci w opanowaniu wykonywanej pracy. 

5. Rozmiar

Mniejsze glebogryzarki mają tę zaletę, że są łatwiejsze w przechowywaniu, w manewrowaniu i bardziej lekkie. Rozmiar ma znaczenie i to, czy lepiej Ci będzie z małą glebogryzarką, czy większym modelem, wszystko zależy od twoich konkretnych potrzeb i zastosowań. 

6. Przechowywanie

Nawet glebogryzarki muszą być gdzieś przechowywane. Upewnij się, że posiadasz miejsce w garażu lub szopie, gdzie możesz przechowywać glebogryzarkę i odpowiednie części do glebogryzarki.

Pamiętaj! Nie potrzebujesz klasycznej glebogryzarki, potrzebujesz takiej, który pasowałaby do rodzaju pracy, którą będziesz wykonywał. Dobór odpowiednich części do glebogryzarki również ma znaczenie i wpływa na wydajność pracy. Zastanów się nad swoim ogrodem, glebą i rodzajami zastosowań. Właściwa glebogryzarka pomoże zaoszczędzić Ci dużo pracy i energii, jednocześnie pomagając utrzymać porządek i piękny ogród.

Współpracujemy z: